Home / Ceramic Capacitors / C4520CH3F820K200KA
minImg
C4520CH3F820K200KA
TDK Corporation
Product No:
C4520CH3F820K200KA
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
CAP CER 82PF 3KV CH 1808
In Stock : 876
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Temperature Coefficient CH
Product Status Last Time Buy
Ratings -
Series C
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 82 pF