Home / Ceramic Capacitors / C4520JB3D102M130KA
minImg
C4520JB3D102M130KA
TDK Corporation
Product No:
C4520JB3D102M130KA
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
CAP CER 1000PF 2KV JB 1808
In Stock : 1904
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Temperature Coefficient JB
Product Status Last Time Buy
Ratings -
Series C
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Thickness (Max) 0.059" (1.50mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 1000 pF