Home / Ceramic Capacitors / C4532C0G2E473J320KA
minImg
C4532C0G2E473J320KA
TDK Corporation
Product No:
C4532C0G2E473J320KA
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
CAP CER 0.047UF 250V C0G 1812
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) 0.138" (3.50mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.047 µF