Home / Ceramic Capacitors / C4532C0G2E683K230KN
minImg
C4532C0G2E683K230KN
TDK Corporation
Product No:
C4532C0G2E683K230KN
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
CAP CER 0.068UF 250V C0G 1812
In Stock : 500
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.068 µF