Home / Ceramic Capacitors / C4532CH2A473J200KA
minImg
C4532CH2A473J200KA
TDK Corporation
Product No:
C4532CH2A473J200KA
Description:
CAP CER 0.047UF 100V CH 1812
In Stock : 2080
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient CH
Product Status Last Time Buy
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.047 µF