Home / Ceramic Capacitors / C4532CH3F221K200KA
minImg
C4532CH3F221K200KA
TDK Corporation
Product No:
C4532CH3F221K200KA
Description:
CAP CER 220PF 3KV CH 1812
In Stock : 1450
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient CH
Product Status Last Time Buy
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 220 pF