Home / Ceramic Capacitors / C4532JB2A684K230KA
minImg
C4532JB2A684K230KA
TDK Corporation
Product No:
C4532JB2A684K230KA
Description:
CAP CER 0.68UF 100V JB 1812
In Stock : 480
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient JB
Product Status Last Time Buy
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.68 µF