Home / Ceramic Capacitors / C5750CH2J683J230KC
minImg
C5750CH2J683J230KC
TDK Corporation
Product No:
C5750CH2J683J230KC
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
CAP CER 0.068UF 630V CH 2220
In Stock : 126
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 630V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient CH
Product Status Last Time Buy
Ratings -
Series C
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.068 µF