CA00012R000JB14B01
Vishay Dale
Product No:
CA00012R000JB14B01
Description:
RES 2 OHM 1W 5% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.170" Dia x 0.460" L (4.32mm x 11.68mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 2 Ohms
Series CA
Power (Watts) 1W