CA00013R000KR05
Vishay Dale
Product No:
CA00013R000KR05
Description:
RES 3 OHM 1W 10% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Size / Dimension 0.170" Dia x 0.460" L (4.32mm x 11.68mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 3 Ohms
Series CA
Power (Watts) 1W