CA0001R3000JE66
Vishay Dale
Product No:
CA0001R3000JE66
Description:
RES 0.3 OHM 1W 5% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.170" Dia x 0.460" L (4.32mm x 11.68mm)
Temperature Coefficient ±600ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 300 mOhms
Series CA
Power (Watts) 1W