CA00023R900JB14
Vishay Dale
Product No:
CA00023R900JB14
Description:
RES 3.9 OHM 2W 5% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.170" Dia x 0.630" L (4.32mm x 16.00mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 3.9 Ohms
Series CA
Power (Watts) 2W