CA0002910R0KE14
Vishay Dale
Product No:
CA0002910R0KE14
Description:
RES 910 OHM 2W 10% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Size / Dimension 0.170" Dia x 0.630" L (4.32mm x 16.00mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 910 Ohms
Series CA
Power (Watts) 2W