CA0002R3300JE14
Vishay Dale
Product No:
CA0002R3300JE14
Description:
RES 0.33 OHM 2W 5% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.170" Dia x 0.630" L (4.32mm x 16.00mm)
Temperature Coefficient ±600ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 330 mOhms
Series CA
Power (Watts) 2W