CA064C221M5GAC7800
KEMET
Product No:
CA064C221M5GAC7800
Description:
CAP ARRAY 220PF 50V NP0 0612
User Guide
Dielectric Material Ceramic
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50 V
Number of Capacitors 4
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mfr KEMET
Capacitance 220pF