CA064C683M4RAC7800
KEMET
Product No:
CA064C683M4RAC7800
Description:
CAP ARRAY 0.068UF 16V X7R 0612
User Guide
Dielectric Material Ceramic
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16 V
Number of Capacitors 4
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient X7R
Mfr KEMET
Capacitance 0.068µF