Home / Oscillators / CA20C1224GLT
minImg
CA20C1224GLT
CTS-Frequency Controls
Product No:
CA20C1224GLT
Description:
XTAL OSC XO 12.2880MHZ HCMOS TTL
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Supply (Disable) (Max) 10µA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±30ppm
Current - Supply (Max) 20mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series CA20
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output HCMOS, TTL
Mfr CTS-Frequency Controls
Base Resonator Crystal
Frequency 12.288 MHz