Home / Oscillators / CA20C2212PLT
minImg
CA20C2212PLT
CTS-Frequency Controls
Product No:
CA20C2212PLT
Description:
XTAL OSC XO 22.1184MHZ HCMOS TTL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±100ppm
Current - Supply (Max) 20mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Base Resonator Crystal
Frequency 22.1184 MHz