Home / Oscillators / CA20C3003HLT
minImg
CA20C3003HLT
CTS-Frequency Controls
Product No:
CA20C3003HLT
Description:
XTAL OSC XO 30.0000MHZ HCMOS TTL
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 20mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Base Resonator Crystal
Frequency 30 MHz