Home / Oscillators / CA25C1432NLT
minImg
CA25C1432NLT
CTS-Frequency Controls
Product No:
CA25C1432NLT
Description:
XTAL OSC XO 14.31818MHZ HCMOS
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Frequency Stability ±100ppm
Current - Supply (Max) 20mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V