Home / Oscillators / CA25L10002HLR
minImg
CA25L10002HLR
CTS-Frequency Controls
Product No:
CA25L10002HLR
Description:
2.5mmx2.0mm Surface Mount Automo
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Supply (Disable) (Max) 15µA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Frequency Stability ±100ppm
Current - Supply (Max) 60mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Function Standby (Power Down)
Series CA25L
Type XO (Standard)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output LVDS
Mfr CTS-Frequency Controls
Base Resonator Crystal
Frequency 100 MHz