Home / Oscillators / CA32C3742NNT
minImg
CA32C3742NNT
CTS-Frequency Controls
Product No:
CA32C3742NNT
Description:
XTAL OSC XO 37.4000MHZ HCMOS TTL
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Frequency Stability ±100ppm
Current - Supply (Max) 40mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.5V
Base Resonator Crystal
Frequency 37.4 MHz