Home / Oscillators / CA32C5003ILT
minImg
CA32C5003ILT
CTS-Frequency Controls
Product No:
CA32C5003ILT
Description:
XTAL OSC XO 50.0000MHZ HCMOS TTL
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 40mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Base Resonator Crystal
Frequency 50 MHz