CA405018R00JS70
Vishay Dale
Product No:
CA405018R00JS70
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
Axial
Description:
RES 18 OHM 2W 5% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.140" Dia x 0.550" L (3.56mm x 13.97mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 18 Ohms
Series CA
Power (Watts) 2W