CA415020R00KS70
Vishay Dale
Product No:
CA415020R00KS70
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
Axial
Description:
RES 20 OHM 6W 10% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Size / Dimension 0.140" Dia x 1.594" L (3.56mm x 40.49mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 20 Ohms
Series CA
Power (Watts) 6W