CA42A6R3M227BA
XiangJiang
Product No:
CA42A6R3M227BA
Manufacturer:
XiangJiang
Description:
CAP TAN 220UF 20% 6.3V 2.5MM BUL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension -
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series CA42 A
Type Epoxy Coated
Package / Case -
Mfr XiangJiang
Capacitance 220 µF