CA505028R00KE14
Vishay Dale
Product No:
CA505028R00KE14
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
Axial
Description:
RES 28 OHM 2.5W 10% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Size / Dimension 0.170" Dia x 0.625" L (4.32mm x 15.88mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 28 Ohms
Series CA
Power (Watts) 2.5W