CA5075100R0JB14
Vishay Dale
Product No:
CA5075100R0JB14
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
Axial
Description:
RES 100 OHM 3.75W 5% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.170" Dia x 0.825" L (4.32mm x 20.96mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 100 Ohms
Series CA
Power (Watts) 3.75W