CA5075680R0KS70
Vishay Dale
Product No:
CA5075680R0KS70
Description:
RES 680 OHM 3.75W 10% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Size / Dimension 0.170" Dia x 0.825" L (4.32mm x 20.96mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 680 Ohms
Series CA
Power (Watts) 3.75W