Home / Oscillators / CA50L16003INR
minImg
CA50L16003INR
CTS-Frequency Controls
Product No:
CA50L16003INR
Description:
5.0mmx3.2mm Surface Mount Automo
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 60mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.5V
Base Resonator Crystal
Frequency 160 MHz