CA5100120R0JS73
Vishay Dale
Product No:
CA5100120R0JS73
Description:
RES 120 OHM 5W 5% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.170" Dia x 1.125" L (4.32mm x 28.58mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 120 Ohms
Series CA
Power (Watts) 5W