CA5200240R0KR17
Vishay Dale
Product No:
CA5200240R0KR17
Description:
RES 240 OHM 10W 10% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Size / Dimension 0.170" Dia x 2.125" L (4.32mm x 53.98mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 240 Ohms
Series CA
Power (Watts) 10W