CA55B6R3K157TA
XiangJiang
Product No:
CA55B6R3K157TA
Manufacturer:
XiangJiang
Description:
CAP TANT POLY 150UF 6.3V 1210
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code B
Height - Seated (Max) 0.091" (2.30mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 250mOhm
Ratings -
Series CA55 B
Type Molded
Package / Case 1210 (3528 Metric)
Mfr XiangJiang
Capacitance 150 µF