Home / Oscillators / CA70C3843GMT
minImg
CA70C3843GMT
CTS-Frequency Controls
Product No:
CA70C3843GMT
Description:
XTAL OSC XO 38.4000MHZ HCMOS TTL
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Supply (Disable) (Max) 10µA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 25mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Series CA70
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 1.8V
Output HCMOS, TTL
Mfr CTS-Frequency Controls
Base Resonator Crystal
Frequency 38.4 MHz