CAB550RF-0050-A-1
GradConn
Product No:
CAB550RF-0050-A-1
Manufacturer:
GradConn
Description:
CBL ASSY RPSMA-MHF4L J-PL 1.969"
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Cable Type 0.81mm OD Coaxial Cable
2nd Contact Gender Female
1st Connector RP-SMA Jack
Overall Impedance 50 Ohms
Ingress Protection -
Color Gray
2nd Connector IPEX MHF4L Plug, Right Angle
1st Connector Mounting Type Panel Mount
2nd Connector Mounting Feature -
Product Status Active
2nd Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Series -
Length 1.969" (50.00mm)
Mfr GradConn
1st Contact Gender Male
1st Connector Mounting Feature Bulkhead - Front Side Nut
Style RP-SMA to IPEX MHF4L
Features -
Package Bag
Frequency - Max 6 GHz