CAB70-3W12V-W
LEDQuant
Product No:
CAB70-3W12V-W
Manufacturer:
LEDQuant
Description:
LED MOD WARM WHT ROUND 3000K
User Guide
Lens Type Domed
Light Emitting Surface (LES) -
Configuration Round, Plug and Play
Viewing Angle 110°
Color White, Warm
Current - Test -
Current - Max -
CRI (Color Rendering Index) -
Size / Dimension 69.40mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test -
Product Status Active
Wavelength -
Luminous Flux @ Current/Temperature 240lm
Series -
Temperature - Test -
Type LED Module
Mfr LEDQuant
Height 16.50mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 12V