CAY10A-152J2AS
Bourns Inc.
Product No:
CAY10A-152J2AS
Manufacturer:
Bourns Inc.
Package:
0404
Description:
RES ARR 2 RES 1.5K OHM 0404
In Stock : 9900
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive AEC-Q200
Number of Resistors 2
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0404
Series CAY10A-AS
Power Per Element 63mW