CAY16-473J4AS
Bourns Inc.
Product No:
CAY16-473J4AS
Description:
RES ARR 4 RES 22 OHM 0804
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications -
Number of Resistors 4
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1206
Series CAY16-AS
Power Per Element 63mW