CAY17-221JALF
Bourns Inc.
Product No:
CAY17-221JALF
Package:
1206
Description:
RES ARRAY 8 RES 220 OHM 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Applications -
Number of Resistors 8
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±5%
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1206
Series CAY17
Power Per Element 62.5mW