CB1.37-2IPX-1.5IN
Lighthorse Technologies, Inc
Product No:
CB1.37-2IPX-1.5IN
Description:
CBL ASSY IPEX MHF1 PLUG-PLG 1.5"
In Stock : 500
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 90°C
Cable Type 1.37mm OD Coaxial Cable
2nd Contact Gender Female
1st Connector IPEX MHF1 Plug, Right Angle
Overall Impedance 50 Ohms
Color Blue
Cable Impedance 50 Ohms
2nd Connector IPEX MHF1 Plug, Right Angle
1st Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Active
2nd Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Series MHF1
Length 1.500" (38.10mm)
Mfr Lighthorse Technologies, Inc
1st Contact Gender Female
Style IPEX MHF1 to IPEX MHF1
Features Shielded
Package Bulk
Frequency - Max 6 GHz