CB187F-70
Eaton - Bussmann Electrical Division
Product No:
CB187F-70
Description:
CIR BRKR 70A 48VDC PUSH-RESET
User Guide
Actuator Type Push to Reset
Approval Agency -
Current Rating (Amps) 70A
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series CB187F
Voltage Rating - DC 48 V