Home / Oscillators / CB2V5-3C-25M0000
minImg
CB2V5-3C-25M0000
CTS-Frequency Controls
Product No:
CB2V5-3C-25M0000
Description:
XTAL OSC XO 25.0000MHZ HCMOS TTL
In Stock : 5900
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) 10µA
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 15mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series CB2V5
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.5V
Output HCMOS, TTL
Mfr CTS-Frequency Controls
Base Resonator Crystal
Frequency 25 MHz