CBC13W6S1S50V50
Positronic
Product No:
CBC13W6S1S50V50
Description:
CONN D-SUB RCPT 13POS CRIMP
User Guide
Dielectric Material Polyester, Glass Filled
Shell Material, Finish Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Ingress Protection IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 7.5A
Features -
Shell Size, Connector Layout 4 (DC, C) - 13W6
Operating Temperature -55°C ~ 125°C