CBC27W2S1S50V3X
Positronic
Product No:
CBC27W2S1S50V3X
Description:
CONN D-SUB RCPT 27POS CRIMP
User Guide
Dielectric Material Polyester, Glass Filled
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Ingress Protection IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C