CBC3225T3R3MRV
Taiyo Yuden
Product No:
CBC3225T3R3MRV
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Package:
1210 (3225 Metric)
Description:
FIXED IND 3.3UH 850MA 123.5 MOHM
In Stock : 1951
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.106" (2.70mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 850 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package 1210 (3225 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 123.5mOhm Max
Inductance 3.3 µH
Series CB, C Type
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Frequency - Self Resonant 160MHz