CBC46W4M1S50T2X/AA
Positronic
Product No:
CBC46W4M1S50T2X/AA
Description:
CONN D-SUB PLUG 46POS CRIMP
User Guide
Dielectric Material Polyester, Glass Filled
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Ingress Protection IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 7.5A
Shell Size, Connector Layout 6
Operating Temperature -55°C ~ 125°C