CBC47W1S10ANES/AA
Positronic
Product No:
CBC47W1S10ANES/AA
Description:
CONN D-SUB RCPT 47POS CRIMP
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 7.5A
Features Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Shell Size, Connector Layout 5 (DD, D) - 47W1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C