CBS200241R8-RF1
Cosel USA, Inc.
Product No:
CBS200241R8-RF1
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
Package:
Half Brick
Description:
DC DC CONVERTER 1.8V 63W
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 1.8V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.46" L x 2.31" W x 1.04" H (62.5mm x 58.7mm x 26.5mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Half Brick
Current - Output (Max) 35A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Series CBS (200W)
Power (Watts) 63 W
Type Isolated Module
Package / Case Half Brick
Efficiency 70%