CBS3504824
Cosel USA, Inc.
Product No:
CBS3504824
Description:
DC DC CONVERTER 24V
In Stock : 133
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (With Derating)
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 76V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 14.5A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series CBS (350W)
Type Isolated Module
Package / Case 13-DIP Module
Efficiency 89%