CBS3504832-R
Cosel USA, Inc.
Product No:
CBS3504832-R
Description:
DC DC CONVERTER 32V 352W
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (With Derating)
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 76V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 32V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Half Brick
Current - Output (Max) 11A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series CBS (350W)
Power (Watts) 352 W
Type Isolated Module
Package / Case Half Brick
Efficiency 90%